Plačiai paplitęs naudojimasis internetu suteikia galimybę pritaikyti jį ir psichologiniam konsultavimui. Angliškai tai žinoma kaip “online counselling” ir reiškia psichologinę pagalbą internetu, teikiamą įvairiais technologiškai galimais būdais – susirašinėjant tuo pačiu metu (real –time chat), susirašinėjant laiškais ar kalbantis sutartu laiku, naudojant video programas, pvz. Skype.
Nors ir yra skeptikų, teigiančių kad terapija internetu gali būti naudojama tik kaip priemonė, nesant galimybės tiesiogiai susitikti su psichologu, vis daugiau tyrimų patvirtina, kad terapija internetu yra tokia pat efektyvi kaip ir „tradicinė”, atliekama terapeuto kabinete.
Ir ji neabejotinai turi tam tikrų privalumų:
1. Pasirinkimo laisvė. Jūs galite pasirinkti jums patinkantį, reikalingos kvalifikacijos ar specialių žinių turintį prichologą, nepriklausomai nuo jūsų gyvenamos vietos. Jūs konsultacijoms galite pasirinkti patogų laiką, o pavyzdžiui, pasirinkus terapiją laiškais jums net nereikia susitarti dėl konkretaus laiko.
2. Išvengiate viešumo. Jums nereikia niekur eiti ir todėl nesusitiksite jokių pažįstamų prie psichologo kabineto. Jei pasirinksite konsultavimą be vaizdo, terapeutas taip pat nežinos kaip jūs atrodote, todėl galėsite kalbėti ir apie labai intymius dalykus, kurių galbūt neišdrįstumėte pasakyti „akis į akį”.
3. Sutaupysite laiko ir pinigų. Tyrimai rodo, kad terapija internetu vyksta intensyviau ir prasideda greičiau, nei „tradicinė”. Terapija internetu kainuoja mažiau, nes ir konsultantas turi mažiau išlaidų. Ir kas ne mažiau svarbu – jums nereikės niekur vykti.
4. Lengviau pasiekiama tada, kai ji labiausiai reikalinga. Jei jūs daug keliaujate arba atvirkščiai, dėl įvairių priežasčių jūs negalite išvykti iš namų, ar jei gyvenate šalyje, kurioje nėra jūsų kalba kalbančio specialisto – jūs galite gauti reikiamą pagalbą.
Psichologinis konsultavimasis internetu suteikia galimybę gauti pagalbą, kada jums jos reikia, nepriklausomai nuo vietos, kurioje gyvenate.